ADR przewóz towarów niebezpiecznych

adr052015zdzkursy03Od lutego br. rynek odnotował wzrost zapotrzebowania na zatrudnienie w sektorze transportu dystrybucyjnego, który jest podstawa funkcjonowania współczesnej gospodarki To, dzięki niemu można szybko, sprawnie i bezpiecznie przewozić różne typy ładunków, począwszy od mrożonek, a na paliwach i chemikaliach skończywszy.

Proponujemy naszym klientom
rozpoczęcie szkolenia w dniu 23.05.2015 godz. 8.00
egzamin odbędzie się 30.05.2015 godz. 15.00

cysterna2Szkolenia ADR powinny odbywać kierowcy pojazdów przewożących materiały niebezpieczne, pracownicy dokonujący załadunku lub rozładunku towarów niebezpiecznych, pracownicy firm spedycyjnych lub transportowych zajmujących się przewozem materiałów niebezpiecznych.  Głównym celem szkolenia jest zapoznanie kierowców z głównymi rodzajami zagrożeń występujących podczas przewozu towarów niebezpiecznych, działaniami zapobiegawczymi oraz czynnościami, które należy podjąć po zaistnieniu wypadku.  Ponadto szkolenia przybliżają zagadnienia, takie jak zasady oznakowania pojazdu, ładowanie oraz rozładowywanie pojazdu.

W kursie uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 21 lat.

Szkolenia ADR są przeprowadzane przez ośrodki szkolenia kierowców wykonywujących działalność w zakresie prowadzenia kursów doszkalających i posiadających niezbędny wpis do rejestru przedsiębiorców. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji tego typu usługi.